Şirket Profilimiz

Kurtoğlu endüstriyel ürünler 1989 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Büro çelik eşya üretimiyle imalata başlayan Kurtoğlu, 1990 yılında çelik kapı imalatını, gelişen piyasa koşulları doğrultusunda genişletmiştir.

Kurtoğlu yüksek üretim teknolojiyle uzmanlığı ve el işçiliğini birleştirerek, % 100 ahşap görünümlü çelik kapı, yangın kapıları ve şaft kapakları gibi ürünleriyle inşaat sektörünün en önemli tedarikçi firmaları arasındadır.

Firmamız CNC makine parkurları ile yüksek kaliteli metal işleme üretim ve hizmetini de sağlamaktadır. Bunun yanında mobilya kısmında da faaliyetini sürdürmektedir. Mobilya kısmında pervaz sarma, sıcak ve soğuk pres, membran pres, CNC makineleri ile MDF ve model işleme hizmetleri sağlamaktadır.

Yakın zaman içinde hedefimiz ülke ve ülke sınırları dışında ü ...

MDF Nedir ?

Ev ve ofis gibi tüm yaşam alanlarında, giriş kapılarımızda, çelik kapılarımızda, villa kapılarımızda MDF, mobilya kısmında temel malzemeyi oluşturuyor. Yani, dokunduğumuz pek çok alanda MDF yer alıyor. Peki, aslında hayatımızın her anında kendine yer bulan ve doğaya daha yakın hissetmemizi sağlayan MDF nasıl üretiliyor?

MDF Nasıl Üretilir?

MDF levhaların çoğunu odun oluşturmaktadır. Sert ve yumuşak ağaçların belirli bir oranda karışımlarının çeşitli işlemlerden geçmesi sonrası elde edilen odun parçaları, yoğun buhar verilerek özel bıçaklar sayesinde liflerine ayrıştırılır. Daha sonra bu liflerin birbirine tutunmasını sağlayacak özel yapıştırıcılar ve sertleştiriciler lif ile karıştırılır. Kurutulan lifler, homojen şekilde üretilmek istenen ürünün özelliğine bağlı olarak serilir. Bu işlem sonrasında ilk presleme işlemiyle kabataslak hatları verilen levha, ikinci presleme ile uygun sıcaklık ve basınca tabi tutu ...

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Uğur Mumcu Mahallesi 2124 Sokak No:7/9
Sultangazi / İSTANBUL

Tel : +90 212 668 32 25

E-Mail : info@kurtoglucelikkapi.com